Меню сайту
 
Категорії каталога
Персоналії [37]
Установи [12]
Документи [3]
Тексти документів
Дати [5]
Військо і військові дії [14]
 
Наше опитування
Чи знайшли Ви тут корисну для себе інформацію?
Всього відповідей: 219
 
Головна » Статті » Установи

Храм святої мучениці Олександри
храм святої мучениці Олександри31 травня 1898 року відбулось закладення домової церкви при 2-й жіночій гімназії. Вона споруджувалась на приватні пожертви. 25 серпня 1902 року відбулося освячення храму. Невеличка ошатна церква порадувала вітражами на вікнах, мармуровим іконостасом, виконаним відомим скульптором Б.В.Едуардсом. Ікони писали художник з Академії мистецтв Г.А. Литвиненко та місцевий вчитель малювання К.П.Овчаренко. Стіни Храму зведені із місцевого каменю із застосуванням червоної цегли, що надало йому особливо парадного вигляду. На п'яти банях—маківках та дзвіниці під блискучим сонцем сяяли металеві хрести із дзеркальним склом. Загалом будівництво церкви обійшлося у 25 тис. карбованців та відкритий храм був того вартий, ставши окрасою центру старого Херсона. У 1921 році в храмі вже колишньої 2-ї жіночої гімназії була заснована парафія Української Автокефальної Православної Церкви. 7 жовтня 1922 року ця релігійна громада церкви святої мучениці Олександри була зареєстрована у Херсонському виконкомі згідно заяви. До парафії належали 50 членів на чолі із священиком о. Кирилом Липовецьким. За деякими спогадами старих херсонців до громади і видатний письменник М.Чернявський, що перекладав для релігійних потреб псалми із церковнослов'янської на українську мову, відомий етнограф, музикознавець А. Грабенко (Конощенко), який добирав музику до співів. Але десь у 1927 -світлина 2008 року1928 рр. відомості про церкву зникають. Мабуть, спіткала доля всіх автокефальних храмів.
Починаються репресії, заарештовують як націоналіста М.Чернявського, про долю о. Кирила ми досі не маємо жодних даних. Приміщення церкви було передано (Херсонському педінституту. Понад 60 років святая святих – вівтар храму використовувався не за призначенням. Останнім часом це були майстерні загальнотехнічного факультету.
20 квітня 1992 року відбулась урочиста церемонія передачі приміщення громаді української автокефальної православної церкви. З 1997 року громада зареєстрована як парафія Української православної церкви Київського патріархату. Сьогодні настоятелем храму святої Олександри є отець Андрій Калита. Служби в храмі правляться українською мовою.
Громада храму виділяється поміж інших парафій згуртованим життям парафіян, дбайливою опікою настоятеля над прочанами парафії.
 
Ольга Панчина
  
  
Форма входу
 
Пошук
 
Друзі сайту
 
Статистика
 
Copyright MyCorp © 2024

Конструктор сайтів - uCoz