Меню сайту
 
Наше опитування
Чи знайшли Ви тут корисну для себе інформацію?
Всього відповідей: 219
 

Меморіал в Олешківських лісахСьогодні на території області існує лише один український військовий меморіал. Цей меморіал збудований на честь Борців за Волю України, у тому числі й на честь бійців Армії УНР та Української Держави.
Меморіал "Борцям за Волю України" розташований на території Олешківського району в Раденському лісництві. До композиції меморіалу входять: насипний курган, сосновий хрест, десятиметрове древко з державним прапором, мозаїчний Тризуб на схилі кургану.
Збудований 30 червня 2007 року молоддю Херсона в рамках заходів приурочених до століття з дня народження головного командира УПА Романа Шухевича, меморіал став місцем для вшанування бійців українських армії різних епох.
Меморіал після відновлення За відсутності подібного роду меморіальних комплексів на території сусідніх областей, у 2007 році меморіал неодноразово відвідували делегації з Миколаївщини, Криму, Одещини. Стрічки на вінках, покладених до меморіалу, свідчать про те, що найчастіше відвідувачами вшановується пам'ять військових пов'язаних з Херсонщино: Кость Блакитний, Олекса Алмазов та інші.
У січні 2008 року в пам'ять загиблих крутянців на території лісництва відбулась теренова гра за участі молоді Херсонської та Миколаївської областей.
Не зважаючи на свою коротку історію, меморіал встиг пережити справжню катастрофу: велику лісову пожежу влітку 2007 року. На межі 2007 та 2008 років невідомі понівечили древко та викрали державного прапора. Навесні 2008 року херсонська та миколаївська молодь відновила древко та впорядкувала територію довкола меморіалу.
Меморіал регулярно відвідують місцеві мешканці: прибирають сміття, впорядковують територію, вшановують пам’ять полеглих за Волю України.
 
 
Вшанування Степової Дивізії Костя Блакитного

Форма входу
 
Пошук
 
Друзі сайту
 
Статистика
 
Автор проекту Павло Подобєд
Всі права застережено © 2024
Конструктор сайтів - uCoz