Меню сайту
 
Категорії каталога
Персоналії [37]
Установи [12]
Документи [3]
Тексти документів
Дати [5]
Військо і військові дії [14]
 
Наше опитування
У херсонських музеях Українська Революція 1917-1922 рр. висвітлюється:
Всього відповідей: 150
 
Головна » Статті » Персоналії

Оксана Петрусенко
Оксана ПетрусенкоНародилась 18 лютого 1900 року, у  Балаклії Зміївського повіту Харківської губернії, нині Харківської області. Померла 15 липня 1940 у Київі. 
Видатна українська оперна співачка (лірико-драматичне сопрано). Одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів. Народна артистка УРСР (1939). Голос Оксани Андріївни є голосом-символом України її часу.
Народилася в бідняцькій родині Андрія та Марії Бородавкіних. Навесні 1901, коли Оксані виповнився тільки рік, батько помер. Мати переїхала на постійне проживання до Севастополя. Тут Оксана навчалася у прогімназії, співала у церковному хорі.

1914—1917 — робітниця Севастопольського порту, взуттєвої фабрики, учасниця самодіяльних гуртків. 1918 стала хористкою у трупі Олександра Глазуненка. Восени вступила на правах хористки, а потім і провідної актриси «з голосом» до Херсонського Українського національного театру ім. Тарас Шевченка під керівництвом Івана Сагатовського.

1923—1924 — навчалася в Київському музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка. Проте, так само як і Марія Калас не отримала спеціальної музичної звукової освіти. Співала в театрах Казані, Самари, Свердловська.

Від 1934 — солістка Київського театру опери та балету.

Похована на Байковому кладовищі. На могилі — надгробок (1948, скульптор Макар Вронський). На жаль, на надгробному пам'ятнику допущено дві помилки: вказано, що співачка є народною артисткою СРСР а не УРСР, а також невірно вказано рік народження — 1901 замість 1900.

    * Наталка («Наталка Полтавка» Миколи Лисенка). Саме ця партія принесла Оксані народну славу. Її виконання, на думку знавців, є шедевром вокальної творчості і наразі не було перевершено.
    * Одарка («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського).
    * Ліза («Пікова дама» Петра Чайковського).
    * Марія («Мазепа» Петра Чайковського).
    * Оксана («Черевички» Петра Чайковського).
    * Наташа («Русалка» Олександра Даргомижського).
    * Тоска («Тоска» Джакомо Пуччіні).

Форма входу
 
Пошук
 
Друзі сайту
 
Статистика
 
Copyright MyCorp © 2022

Конструктор сайтів - uCoz