Меню сайту
 
Категорії каталога
Персоналії [37]
Установи [12]
Документи [3]
Тексти документів
Дати [5]
Військо і військові дії [14]
 
Наше опитування
У херсонських музеях Українська Революція 1917-1922 рр. висвітлюється:
Всього відповідей: 151
 
Головна » Статті » Установи

Український національний театр ім. Тараса Шевченка
Український національний театр ім. Тараса Шевченка
 
З січня 1918 року до початку 1920-х років у цій будівлі (сучасна вул. Перекопська, 9) розміщався Український національний театр ім. Тараса Шевченка, режисером якого був І.Л.Сагатовський (1882 - 1951), в якому працювали відомі актори - народна артистка УСРР Оксана Петрусенко (1900 - 1971), народний артист СРСР Юрій Шумський, народний артист СРСР Амвросій Бучма, заслужена артистка УРСР Валентина Варецька, відомі українські актори Іван Селюк, Катерина Лучицька та інші. 
В перше на сцену вийшла Оксана Петрусенко. У 1919-20 рр. вона виступила в ролях Наталки (“Наталка Полтавка”), Одарки (“Запорожець за Дунаєм”), Хотини (“Сорочинський ярмарок”), Панночки (“Вій”), Оришки (“Пошились у дурні”), Галини (“Ой, не ходи, Грицю”), Ази (“Циганка Аза”), Лесі (“Маруся Богуславка”), та інші.
У травні 1919 року була створена пересувна українська концертна трупа, що влаштувала концерти в Білозерці, Фалєєвці (Садовому), Никольському, Тягинці, Козацькому. В жовтні в приміщенні українського національного театру імені Т.Шевченка був зроблений ремонт, влаштована ложа, відомий художник, академік Іван Шульга заново переписав декорації.
У кінці 1920 року - на початку 1921 року трупа розпадається у зв’язку з голодуванням. І з цього часу в Херсоні знову немає стаціонарного театру до 1936 року.
  
У  1913 р. тут гастролювали видатні українські актори М.Заньковецька та  М.Садовський.
 
 
Світлина 1920-х роківСвітлина 2008 року
 
 
 
Також у цьому приміщенні...
 

6 січня 1918 року в приміщенні Херсонської міської аудиторії відбулися загальні збори товариства "Українська Хата в Херсоні", яке прийняло рішення про заснування в місті товариства "Просвіта", яке очолив відомий громадський діяч, засновник українського кооперативного руху на Херсонщині Іван Микитович Челюк. До товариства увійшла відомі українські громадські діячі відомий український письменник, педагог Микола Чернявський, голова Херсонської губернської народної управи Андрій Грабенко, лікар Сергій Шульгін та інші. 
Форма входу
 
Пошук
 
Друзі сайту
 
Статистика
 
Copyright MyCorp © 2023

Конструктор сайтів - uCoz