Меню сайту
 
Категорії каталога
Персоналії [37]
Установи [12]
Документи [3]
Тексти документів
Дати [5]
Військо і військові дії [14]
 
Наше опитування
Чи знайшли Ви тут корисну для себе інформацію?
Всього відповідей: 219
 
Головна » Статті » Установи

Херсонський гайдамацький полк

Пестеля, 1 Рік 1917-й. З проголошенням І та ІІ Універсалів Українською Центральною Радою, українська адміністрація в Херсоні потребувала військової сили, спершись на яку можна було б утримувати владу в умовах жорсткої політичної боротьби. Власних українських військових частин Херсон ще не мав. Створена в нашому місті 18 травня 1917 року Українська Військова Громада носила скорше просвітницький, ніж мілітарний характер.
У той самий період (липень-вересень 1917 року) в Одесі з прибуваючих вояків-українців починають організовуватись відділи, що приймають назву “козацьких” або “гайдамацьких”.
Формування цього – першого за назвою і фактом своєї появи – гайдамацького куреня проводив сотник Василь Сахно-Устимович. Основу куреня складали вояки Південно-Західного та Румунського фронтів, що перебували в Одесі на лікуванні. До 20 вересня 1917 року формування загалом було завершено і до складу куреня входили 6 піших, 1 кулеметна, 1 кінна сотні та гарматна батарея (з двох гармат). У вересні розпочалось формування другого гайдамацького куреня, командиром якого було призначено капітана Орлова. Курінь складався з 2 піших, 1 кулеметних, 1 кінних сотень та допоміжних підрозділів. Паралельно підполковник Продьмо
колишня вулиця Тихаорганізовував третій гайдамацький курінь у складі: 3  кінних та 1 кінно-кулеметна сотні.
Зі складу 1 куреня першого жовтня 1917 року до Херсона було вислано кулеметний відділ з 20 кулеметами під командуванням штабс-капітана Мацана для допомоги в організації місцевого гайдамацького підрозділу.
Невдовзі в Херсоні був сформований Херсонський гайдамацький полк Одеської гайдамацької дивізії. Полк квартирувався в будинку ІІ Чоловічої гімназії (нині військова частина на вул. Пестеля, 1)

Форма входу
 
Пошук
 
Друзі сайту
 
Статистика
 
Copyright MyCorp © 2023

Конструктор сайтів - uCoz