Лист С. Петлюри до Мiнiстра Закордонних Справ УНР А. Нiковського про зовнiшньополiтичнi акцiї УНР
5 жовтня 1920 року
п. Мiнiстру Закордонних Справ УНР
Шановний Андрiє Васильовичу
1) В справi Вашого листа од 1/Х, якого я отримав 4/Х, пiсля повороту з фронту, я матиму розмову з п.Ведибедою i подбаю про полагодження рiжних труднощiв, якими наше фiнансове вiдомство старою бюрократичною, од Росiйщини засвоєною, методою гальмує всяке живе дiло.
2) Закон про вiдпуск 5 мiлiонiв мною затверджено.
3) Сьогоднi я отримав вiдомости од мого ад’ютанта Доценка, що Юзефський та Геронiус за його допомогою розпочали певну працю. Вiн же сповiщає, що англiчане дали знати своїй мiсiї у Варшавi про погляд Центр. Британського уряду на Укр. справу: йому Великоросiя не бажана, а тому (!) треба дивитись за Францiєю та тими заходами, якi вона вживає щодо України. Врангелю Англiя протиставляє Савенкова, якому i грошi дає. Маю новi вiдомости, що у Врангеля поглиблюється боротьба партiй. (Майте на увазi, що цiми днями я одправляю в Рибницький та Тираспольський повiти полк. Гулого для керування повстаннями в цьому районi. Отож, коли європейська преса, за iнспiрацiями кругiв Врангеля, буде собi приписувати успiхи заворушень на пiвднi України, то нашi представництва повиннi подавати контр-iнформацiї).
4) Дуже потрiбно, аби Кедровський якнайшвидче вияснив можливiсть використування нами набоїв, якi маються в Латвiї та Естонiї. Салiковський iнформував, що це — рiч можлива. Одночасно треба нагадати про амунiцiю (транспорт до нас) i проф. Мацiєвичу.
5) До iдеї конгресу у Вiднi я ставлюсь негативно: там має бути половина здiскредитованих людей, а решта — випадкових. Що i кого ця публiка мала би репрезентувати?
6) Замiсть А.Лiвицького найбiльш вiдповiдним кандидатом до Варшави вважав би В.К.Прокоповича, якщо вiн згодиться на це.
7) Виїздю на Україну. Враження з фронту: поки що все йде добре; зокрема, нормально провадиться мобiлiзацiя. Страшить мене: брак одежи i набоїв.
З повагою Петлюра
5/Х.1920 р.
Ставка
Рукописний оригiнал С.Петлюри.
ЦДАВОВУ: Ф.3696. — Оп.2. — Спр.23. — Арк.1—2.
<<< Назад до біографії
|